Transparentní pryskyřice - Materiál na samoseparační formy

Úvod - Transparentní pryskyřice - Materiál na samoseparační formy

Formy na licí pryskyřice je vhodné vyrábět z materiálů, které se na epoxidy nelepí. Pokud vytvoříte formu ze dřeva, železa, betonu, skla nebo dalších porézních materiálů, je nutné je před odlitím licí hmoty separovat. Separace se provádí např. pomocí Separátoru V11. Separování snižuje přilnavost k podkladu a usnadňuje vyjmutí vytvrzeného materiálu z formy. Separace však funguje různě (podle typu materiálu použitého na formu) a výsledky nemusí být vždy stoprocentní.

Výhodnější je vytvořit formu z materiálů, které se s licími formami vůbec nespojují. Jsou to zejména materiály na bázi silikonů a silikonových kaučuků, silonu, polypropylenu, polyetylenu apod.

GMS desky jsou plasty, na které se licí hmoty vůbec nelepí. Materiál aplikovaný na tyto desky lze velmi snadno odstranit i bez použití separátoru. Výsledkem je dokonale hladký odlitek bez vad a bublinek.

Jedná se o plast s certifikovanou zdravotní nezávadností. Lze velmi dobře řezat, ohýbat, frézovat nebo vrtat, a velmi dobře se svařuje. Nedá se lepit běžnými prostředky, ale pro spojování forem se velmi dobře osvědčily tavné pistole a tavné lepidla.

Materiál je dostupný v deskách a řadě rozměrů. V sortimentu máme jen běžné typy, v případě zájmu dodáme i jiné velikosti.

Jako podkladové desky i postranní boční stěny je nevhodnější použít desky o síle 10 mm.

Pokud potřebujete vytvořit různě členité a tvarované plochy, je vhodné použít desky o tloušťce 4 mm. V této síle je možné také desky tvarovat do potřebných rozměrů pomocí horkovzdušné pistole.

název    


V této kategorii nebylo nalezeno žádné zboží.
Košík je prázdný.
Araldite 2022, kartuše 380 ml
1 285 Kč včetně DPH
U zboží zvolte Přidat do oblíbených.
zboží v e-shopu: 1975 e-shop systém banan.cz